Poznań sercem Wielkopolski

poznanBędąc w Poznaniu warto zobaczyć co te miasto i cały region Wielkopolski, gdyż jest to naprawdę wyjątkowe miejsce w Polsce. Wielkopolska to region otoczony lasami, który zachęca do aktywnego wypoczynku. To kraina jezior, które są krystalicznie czyste i zachwycają swoją krystalicznie czystą wodą. Region ten bogaty jest w ścieżki rowerowe i malownicze trasy turystyczne. Znajduje się tu wiele pałacyków i dworków oraz zabytków. Będąc w okolicach Poznania koniecznie trzeba odwiedzić Gniezno, które jest najstarszym miastem w Polsce. Tutaj znajdowała się pierwsza stolica Polski, to miejsce, gdzie tworzyła się państwo polskie. Region ten jest bardzo bogaty w różnego rodzaju atrakcje takie jak nowoczesne imprezy kulturalne np. festiwal Malta czy rekonstrukcje wydarzeń historycznych takich jak bitwa pod Grunwaldem.

Lądując w tym miejscu warto zarezerwować choć kilka godzin by zobaczyć te wyjątkowe miejsca. Sam Poznań to nowoczesna metropolia, która nie wstydzi się swoich tradycji. Tutaj odbywają się jedne z najważniejszych Targów w całej Europie. To miejsce dla miłośników regat jak i piłki nożnej i dla tych, którzy chcą pobiec w maratonie. Miłośnicy starych klimatów chętnie na pewno odwiedzą poznański rynek, gdzie na wieży o pełnych godzinach można zobaczyć tykające się koziołki. Koziołki, które są symbolem tego miasta. Czeka tutaj również wiele atrakcji kulinarnych, będąc tutaj koniecznie trzeba skosztować barcińskich rogali, które nie tylko smakują wybornie w Dzień Świętego Marcina.

Na lotnisko Poznań Ławica komfortowo dojedziemy samochodem i taksówką. Taksówki mają całodobowy postój przed wejściem do terminalu T3.