Sprowadzanie samolotu z innego kraju – opłacalne czy nie?

awionetkaKażdy, kto posiada jakiekolwiek aspiracje dotyczące posiadania własnego samolotu,powinien uprzednio temat ten kilkakrotnie przemyśleć, gdyż jak wiemy, jest to dosyć kosztowny i przede wszystkim wiążący zakup.
W dzisiejszych czasach coraz więcej pilotów decyduje się na zakup awionetki, która daje wiele możliwości i jest jak najbardziej funkcjonalna i tania w utrzymaniu. Oczywiście porównując do innych statków powietrznych.

Awionetka to nic innego, jak mały samolot turystyczny, z którego korzystają zarówno indywidualni piloci, jak i ośrodki szkoleniowe oraz firmy specjalizujące się w udostępnianiu taksówki powietrznej.

Tak czy owak, rzeczywistość jest taka, że w tym przypadku najlepszym chyba rozwiązaniem jest zakup samolotu poza granicami naszego kraju, w różnych krajach Unii Europejskiej. Jak się okazuje, tamtejsze ceny są o wiele bardziej atrakcyjny, niż przedstawia się to w naszej ojczyźnie.

Sprowadzenie samolotu z innego kraju nie jest rzeczą trudną, ponieważ w takich działaniach specjalizują się różnego rodzaju firmy, poprzez które transakcje zostaję szybko i opłacalnie przeprowadzone. Taka firma dodatkowo doradzi, jaki model wybrać i czy będzie spełniał on nasze oczekiwania, oraz w jakim stopniu maszyna została dotychczasowo użytkowana. Proces sprowadzania do kraju odbywa się w oparciu o wszelkie obowiązujące zasady oraz środki bezpieczeństwa.
Tak więc, zakup samolotu sprowadzanego z innego kraju jest korzystnym rozwiązaniem, a jeżeli chodzi o przykładową awionetkę, to myślę, że lepszego rozwiązania zwyczajnie nie ma.