Perspektywy rozwoju katowickiego portu lotniczego

katowiceLotnisko w Katowicach może być z siebie naprawdę dumne, ponieważ jego osiągi przedstawiają się na coraz to wyższych poziomach.
Na początku tego roku przeprowadzone zostały różnego rodzaju badania statystyczne, z których wynika, że – w stosunku do roku ubiegłego –
nastąpiła znaczna poprawa dotycząca ruchu lotniczego. Biorąc pod uwagę luty bieżącego roku, to procentowy wzrost w stosunku do lutego 2011 wynosi 16%. Jeżeli chodzi o zestawienie roczne, to w tym roku odprawiono z tamtejszego lotniska o 5% więcej pasażerów. Te tendencje wzrostowe dotyczą zarówno lotów regularnych, jak i czarterowych. Władze lotniska są z takiego stanu rzeczy bardzo zadowolone i zapowiadają, iż dołożą wszelkich starań, by z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej.

Z ogólnodostępnych danych wynika również, że w tegorocznym sezonie wiosenno- letnim Katowice Airport ulepszą swoją siatkę połączeń. Wyrażać się to będzie w 43 połączeniach czarterowych oraz 34 regularnych trasach. Od marca swoją działalność w tamtejszym obrębie rozpoczęła również nowa linia lotnicza, nosząca nazwę SAS. Dzięki niej będzie można korzystać z atrakcyjnego cenowo połączenia do Kopenhagi. Oprócz tego, Linia Wizz Air udostępni loty do Stavanger usytuowanego na terenie Norwegii, a kilka lat temu przewoźnik OLT Express otworzy połączenie krajowe – do Poznania, odbywające się od poniedziałku do soboty. Jednak z jej usług skorzystali nieliczni, bowiem samoloty spółek OLT Express Poland i OLT Express Regional zostały uziemione już w lipcu, po zaledwie czterech miesiącach działalności.

W trakcie sezonu 2020 w siatce połączeń dostępny będzie nowy kierunek: Palma de Mallorca. Operacje na tym połączeniu będą realizowane przez linię lotniczą Wizz Air dwa razy w tygodniu – w środy oraz niedziele. Inne atrakcyjne kierunki znajdziesz na slonecznewakacje.com.pl.

Katowicki port lotniczy ta naprawdę funkcjonalna i przede wszystkim przyszłościowa inwestycja, więc każdy powinien korzystać z ich usług. W związku z tym Katowice i w tym aspekcie zyskują coraz większą popularność – co jest dla miasta nie lada promocją i gałęzią reklamy.