Przemyt podrabianych marek

12585522354_d4f0bb112a_mMarkowe perfumy są towarem ekskluzywnym, na których zakup nie może pozwolić sobie przeciętny konsument. Podrabiane marki zyskują coraz większą popularność, głównie ze względu na relatywnie niską cenę i podobieństwo zapachu. Jednak, czy są doskonałym substytutem prawdziwych markowych perfum?

Po czym rozpoznać podróbkę?
Podstawowym aspektem jest szybko ulatniający się zapach, co jest wywołane brakiem odpowiedniej ilości alkoholu w perfumie.


Kolejną różnicą pomiędzy markowymi perfumami, a podrobionymi jest zwiększona możliwość wystąpienia reakcji alergicznych oraz podrażnień skóry. W wyniku tego, iż jest to znacznie tańszy zamiennik – perfuma jest wyprodukowana z najsłabszych środków, które nie zawsze są bezpiecznie dla naszego organizmu. Pomimo niskiej ceny, podrabiane markowe perfumy mogą łącznie kosztować nas znacznie drożej, ze względu na leczenie skutków ubocznych.

Konsekwencje przemytu podrabianych perfum

Przemyt podrabianych marek coraz bardziej się rozwija, głównie zajmują się nim ludzie młodzi – liczący na szybki zwrot kosztów i możliwość zdobycia dodatkowych funduszy pieniężnych. Jednak, należy pamiętać, że przemyt i dystrybucja jest nielegalna. Osoba rozprowadzająca oraz pośrednicy muszą uregulować zobowiązanie finansowe wobec państwa, a także nieodłączne jest postępowanie sądowe z możliwością nawet 10 letniego więzienia. Jest to wykroczenie karne, które zostanie dożywotnio wpisane w nasze akta, uniemożliwiając wykonywanie wielu zawodów m.in. prawnika, księgowego, lekarza. Pomimo faktu, iż przemyt podrabianych perfum wydaje się przestępstwem o niskiej szkodliwości – pamiętajmy, że to ciągle przestępstwo.