Aeroflot i CSKA Moskwa

Aeroflot podpisał umowę z moskiewskim klubem sportowym CSKA Moskwa

aeroflotAeroflot to rosyjski przewoźnik cieszący się szeroki uznaniem w całej lotniczej branży przede wszystkim ze względu na to, że dosyć prężnie i efektywnie się rozwija. Jeżeli o Rosję chodzi to z całą pewnością można stwierdzić, że jest to największy przewoźnik pochodzący z owego kraju.
Oferta tych linii jest dosyć szeroka, ponieważ wśród rejsowych kierunków lotów wyróżnić można kraje takie jak Europa, Azja, Afryka, Ameryka Środkowa oraz Ameryka Północna. Na terenie naszego kraju Aeroflot także posiada swój oddział, funkcjonujący jako „Aeroflot – Rosyjskie Linie Lotnicze” usytuowaną w Warszawie.

Linie te jakiś czas temu podpisały umowę o charakterze sponsorskim z klubem sportowym pochodzącym z Moskwy o nazwie CSKA Moskwa. Umowa ta obowiązywać będzie przez dwa lata i opiewa się na kwotę 9 milionów dolarów.
Według owej umowy, moskiewski klub sportowy zobowiązał się do reklamowania samego przewoźnika oraz propagowania go zarówno na terenie Rosji jak i przede wszystkim poza granicami kraju. Cała kwota podzielona zostanie na dwie części, z czego jedną Aeroflot przeznaczy na realizację lotów pasażerskich, a druga część wpłynie na klubowe konto.

Oprócz tego, Aeroflot wyraził zgodę na udostępnienie jednego ze swoich samolotów – Airbusa A320 – na pomalowanie go i ogólną stylizację w barwach CSKA Moskwa, co da jeszcze większe pozytywne skutki całego przedsięwzięcia.

Tak czy inaczej, Aeroflot I moskiewski klub sportowy są pełne nadziej co do tego, że tego typu umowa będzie korzystna w skutkach dla obu stron. W końcu taki to całe przedsięwzięcie ma zasadniczy cel;)