Innowacyjne i efektywne rozwiązania w dziedzinie Awioniki

General Aviation ma niemałe pole do popisu, jeżeli chodzi o kwestie dotyczące wyboru odpowiedniego monitoringu bezpieczeństwa i urządzeń wspomagających lot. Jedna z firm, cieszących się powodzeniem na ogólnoświatowym rynku lotniczym jest amerykańskie przedsiębiorstwo Aspen Avionics, specjalizujące się w przedstawianiu klientom nowych innowacyjnych rozwiązań. Osobiście zainteresowały mnie certyfikowane i wielofunkcyjne wyświetlacze, przeznaczone bezpośrednio do użytku dla General Aviation. Jest to system Evolution, który pozwala na kompleksowe i sprawne przeprowadzenie całej metodyki kokpitu, dostosowując go odpowiednio do potrzeb pilota i samolotu. Tak więc przyszła pora na opisanie jednego z potomków firmy Aspen 🙂
Multi- Function Flihgt Display (MDF) wyraża się w kilku opcjach, a mianowicie EFD1000 MDF, EFD500 MDF, EFD1000 Pilot, EDF1000 PRO oraz EFD1000 ATP PFD.

EFD1000 Pilot jest bardzo dobrym urządzeniem, przedstawiającym szereg zaawansowanych funkcji. Posiada paski wskazujące prędkość i wysokość wyznaczającą się w danym momencie oraz DG ze wskaźnikiem kursu. Oprócz tego, ów model wyposażony został w mapę bazową, zawierającą dokładnie sprecyzowane kolejne odcinki lotu, punkty drogi a także trasy lotu i najbliższe stacje referencyjne.
EFD1000 Pilot ma wbudowane awaryjne zasilanie i zapasowy odbiornik GPS oraz 6-calowy TFT LCD z antyrefleksyjnym systemem.
Ten typ urządzeń cieszy się szerokim uznaniem w zacnym gronie pilotów, dla których precyzja i jak najwyższy stopień profesjonalizmu lotu celami nadrzędnymi. Tak więc myślę, że warto zaufać Aspen Avionics i stać się posiadaczem tak efektywnego pomocnika, jakim jest np. EFD1000 Pilot.