Port Lotniczy w Gdańsku nosi imię Lecha Wałęsy. Nie powinno to dziwić, gdyż ten słynny Polak, który kojarzy się z wolnością Polski, jest właśnie mieszkańcem tego miasta. Lotnisko cywilne w Gdańsku powstało tuż po zakończeniu I wojny światowej. Jego podstawą był port wojskowy, który powstał w 1910 na potrzeby wojska. Już w latach 20-stych XX wieku port ten stał się lotniskiem o znaczeniu międzynarodowym. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku zmieniono lokalizację lotniska. I tak zbudowano od podstaw pierwszy polski Port Lotniczy, który oddano do użytku w maju 1974 roku. Doskonała lokalizacja sprawiła, że stał się on znaczącym punktem komunikacyjnym w Polsce i na świecie. Wraz ze zmianami rynkowymi i transformacyjnymi zaczęto coraz bardziej dbać o międzynarodowe standardy. Zbudowano pierwszy w Polsce terminal na europejskim poziomie, który pierwszego pasażera odprawił w 1997roku. Lotnisko w Gdańsku od lat cieszy się dużym uznaniem, dlatego też zdobywa liczne nagrody.
Do najbardziej znaczących nagród, które otrzymało lotnisko należą:
- Nagroda otrzymana w 2013 roku Bursztynowy Kompas, która przydzielona za inwestycję turystyczną, którą był Nowy Terminal Pasażerski.
- W 2010 roku Lotnisko otrzymało nagrodę Diament BBC, która jest nagrodą dla Lidera Polskiego Biznesu.
Lotnisko ma bardzo nowoczesną infrastrukturę, która sprawia, że podróż dla korzystających z lotniska jest bardzo komfortowa. Nie odbiega ono standardem od nowoczesnych lotnisk na całym świecie, dzięki czemu korzystający z niego pasażerowie mogą liczyć na komfortową podróż.
Bogata jest również oferta gastronomiczna gdańskiego portu. Steki, burgery, lasagne, tarty, gofry, a nawet lody na gałki – oprócz kanapek i kawy na gdańskim lotnisku możemy przebierać w ofercie lokali.
Spróbuj też dostępną w lotniskowym barze lasagne wegetariańską.